Byli jsme v šatně americké “osmnáctky” a víme, že myšlení rodičů a hráčů je na prvním místě ..

Je to 4 roky zpátky, co jsem měl možnost, jako jeden z mála lidí na této planetě, stát v srdci tréninkového centra v Ann Arbouru přímo uprostřed šatny národního týmu USA U18 a bavit se osobně s asistentem trenéra Johnem GRUDENEM.

Debata se kupodivu neodehrávala úplně kolem samotných dovedností, ale především ohledně myšlení mladých hráčů a stejně tak i jejich rodičů. Jednalo se skutečně o výjimečnou událost pro mě osobně i pro celý náš rozvojový program v LZ hokejové škole, protože se jednalo o informace od člověka, který byl součástí jednoho z nejuspešnějších rozvojových programů mládeže v celé Americe.

My jsme se díky tomu ještě více utvrdili v našem názoru, že mladý hráč, který je od malička “nucen” do kreativní hry a není trestán za chyby z toho plynoucí, je přesně ten hráč, který se v budoucnu objeví třeba na místě, kde jsem tehdy stal já, tedy v šatně USA U18 .. jinak řečeno, stane se z něj nadstavbový hráč plný sebevědomí se schopností udeřit v jakékoliv části utkání ..

Přesně tímhle směrem se v USA ubírají a výsledky jistě všichni vidíte sami. Zdá se mi, jako bychom se u nás stále zaměřovali pouze na nové dovednosti, dokážeme se s každým poměřit v různém testování, ale jak se jde do zápasu, začínáme ztrácet. “Je to zapříčeněné právě tím, jak přistupujeme k zápasům, když máte v hlavě nastavené, že chcete každou situaci vyřešit kreativně, naučíte se brzy všechny dovednosti zapojit do hry a navíc získáte obrovské sebevědomí  a zkušenosti, co si v jaké situaci můžete dovolit. Pokud ale jdete do zápasu s cílovým posláním “neudělat chybu”, je to první příčina, jak zapadnout do průměru” … tak se nadále odvíjela naše debata již v trenérské kanceláři v tréninkovém centru nedaleko Detroitu.

ONLINE ACADEMY LZ HOCKEY

Dodnes jsem vděčný za takovou možnost. Otevřelo nám to oči především v tom, že jen tréninkem to nikdy u nás nesmí končit. Je to jeden z důvodů, proč jsme také založili online academy LZ Hockey, ve které neustále aktualizujeme tréninky na doma, inspirativní příběhy pro hráče i rodiče o způsobu uvažování nad hrou a další důležité informace pro hokejový rozvoj. Zapojit se můžete i Vy jednoduchou registrací zdarma.

Bc. Lukáš Zdrha – jeden ze zakladatelů LZ Hockey

Lukáš Zdrha

Founder / CEO

Věnuji se velkým detailům v naší práci s hráčemi. Mým cílem je Vám poskytnout ten nejlepší pohled za celou naší firmu o možnostech směřování každého hráče. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.