Spojování prvků je klíčem ve hře 1 na 1

Schopnost přejít přes hráče v souboji 1 na 1 je jedna z nejvíce ceněných dovedností hokejového hráče, protože díky vyhranému souboji rozbíjíte defenzivní systém každého týmu a vytváříte tak možnosti vedoucí k rozhodnutí celého zápasu.

Základem je výhoda první myšlenky oproti soupeřícímu hráči, který vždy reaguje až s určitým zpožděním na Váš první pohyb, a díky tomu si pro malou chvilku vytvoříte výhodu. Ta výhoda trvá velmi krátkou dobu, konkrétně se jedná o úsek mezi vaším prvním pohybem a reakcí soupeře, pokud v této omezené době jste schopni ihned navázat pohyb druhý, znamená to vyhraný souboj 1 na 1 a nebo záchranou brzdu v podobě faulu od soupeře.

Vlastně to zní docela jednoduše, ale právě navazování různých kombinací na sebe, jako je např. :

Přenesení váhy nohou / zrychlení nohou v krátkých krocích

Nastavení ramen a těla do jiného směru / přetočení do krytí puku

zastavení hry dvoudotykem / vybruslení na střed

se stávají problémem, protože se povětšinou dovednosti učí pouze jednotlivě. Kombinací spojování prvků můžete vytvořit neomezeně, ale je třeba se zaměřit v tréninku nejen na samotnou dovednost v přechodu z jednoho pohybu do druhého, ale především také na nastavení hlavy, že bez přidání druhého prvku moc velkou hokejovou show neuděláte.

VIDEO: Petr Kodýtek a jeho tip ohledně navazování pohybu

Na videu se můžete podívat na Petra Kodýtka, jehož dovednosti byly vždy na vysoké úrovni, ale až právě automatizace jejich spojování, současně se zaměřením na efektivitu jejich využití, byla jedním z hlavních bodů, která ho vynesla až do národního týmu.

Lukáš Zdrha

Founder / CEO

Věnuji se velkým detailům v naší práci s hráčemi. Mým cílem je Vám poskytnout ten nejlepší pohled za celou naší firmu o možnostech směřování každého hráče. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.