Obránci: Rozhodujte zápasy od modré čáry díky odtažení puku

Dnes se zaměříme na detail pro obránce. Být obránce už dávno není jen o samotném bránění, ale také o schopnosti ovlivnit ofenzivní část vašeho týmu a věřte, že takového hráče dokážou velmi dobře ocenit kdekoliv v hokejovém světě.

Správný pohyb po modré čáře je právě ta šance, jak určovat rytmus hry a vytvářet tak spousty příležitostí pro vaše spoluhráče. Dnes se konkrétně zaměříme na odtažení puku od mantinelu směrem do středu hřiště.

Zdá se to vlastně jako banalita, ale vše už začíná pohybem na modré ve chvíli, kdy je kotouč v rohu hřiště a ani zdaleka nevypadá, že by se k vám měl dostat. Neustálý pohyb v obloucích vám totiž umožní, že hned jak se k vám puk opravdu dostane, jste okamžitě schopní s ním vybruslit na střed hřiště. ( správný pohyb obránce můžete vidět na konci přiloženého videa)

Hlavním cílem je totiž vybruslit směrem ke středu tak rychle, aby hráč, který vás vyráží napadat byl již na stejné úrovni jako vy. V tom případě totiž můžete s hráčem velmi účinně manipulovat, pokud je ale napadající hráč blíže ke středu hřiště než vy, zatlačí vás opět zpět na mantinel a vám nezbyde nic jiného, než puk odevzdat opět do rukou útočníku v rohu kluziště, odkud se zápasy zpravidla nerozhodují.

video: Lukáš Kaňák – odtažení puku po modré čáře

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Celý detail odtažení puku ze hry obránce můžete zhlédnout v přiloženém videu natočeném s hráčem Hc Škoda Plzeň Lukášem Kaňákem včetně ukázky z ostrého extraligového zápasu.

Nebojte se neustále hledat a zkoušet způsoby, jak rozhodovat zápasy pro váš tým, je to velká zábava, která vás také posune k lepší pozici v rámci sestavy.

Za celý tým LZ Hockey.

Lukáš Zdrha

Všem principům se věnujeme každý den v LZ CENTERU na LZSKILLCENTER.COM

Lukáš Zdrha

Founder / CEO

Věnuji se velkým detailům v naší práci s hráčemi. Mým cílem je Vám poskytnout ten nejlepší pohled za celou naší firmu o možnostech směřování každého hráče. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.