Můžeme to rozdělit na dvě části. Rozvoj herní inteligence a rozvoj dovedností. V obou případech Vás dovede přirozené učení k úžasným výsledkům. Mozek každého z nás operuje v každém prostředí nejúčelněji, pokud se snaží na kladené otázky primárně nalézt odpovědi sám, na základě svého stávajícího poznání. Přesně na tomto základu je postaven tréninkový proces LZ, který vytváří hráčům nekonečné množství otázek „situací“, na které si mladí hráči musejí najít sami své odpovědi „řešení“.

Konec detailním instrukcím

3 typy tréninku, které Vás posunou k úspěchu

V tréninkovém procesu LZ  vytváříme pro hráče nekonečné množství situací, které musí vyřešit a nejde jen o různé modifikace her s jednoduchým a složeným podnětem, ale také herní cvičení, jejichž průběh není hráči dopředu sdělen a mladý hokejista tak musí průběh cvičení korigovat podle reakcí na poslední chvíle. To vše podpořené off ice programem, kde se propojuje trénink s PC. Je neuvěřitelné sledovat, jak hráč postupně mění své uvažování ve hře. Tisíce prožitých a vyřešených situací mění jeho herní inteligenci a probouzí v něm opravdovou radost ze hry. Je až s podivem, že díky neustálým řešením situací si hráč po základních instrukcích dokáže také nalézt svoji vlastní nejlepší techniku provedení, které jeho samotného dovedou k úspěchu. Věřte, je to velká ZÁBAVA!

Dlouhodobými analýzami , diskuzí s mnoha odborníky z celého světa, třeba i s trenéry nejznámějšího rozvojového programu v hokejovém světě americké U18, který jsme osobně navštívili, jsme utvořili tréninkový program rozdělený do 3 částí, které přesně zahrnují všechny potřebné atributy hry vedoucí k úspěchu. 

SHORT SPACE TRAINING

Jedná se o trénink na malém prostoru na několika metrech čtverečních. Hráči využijí následující dovednosti a herní inteligenci především ve hře v obou třetinách hřiště (obranné i útočné). Uvolnit se 1 na 1 a vytvářet tak přesilovou situaci pro svůj tým, nebo se jako obránce kreativně zbavit napadajícího hráče a rozehrát. To z Vás dělá rozdílové členy týmu.

LONG SPACE TRAINING

K tomu, abyste prodali všechny své dovednosti uvnitř třetin, je třeba se do nich také dostat. Přesně k tomu je určen Long space training, který ve většině případů chybí v klubovém procesu. Jedná se také o trénink v zúženém prostoru ale na celou délku hřiště, což Vám umožní zavážet puk do třetiny při hře 5 na 5, ale i přesilovce. Stejně tak pro obránce kreativně zakládat útoky.

GAMEPLAY

Jde o čistě herní trénink, který Vám umožní dostávat se v jakékoliv části hřiště "z problémů" s pukem na hokejce. Díky Gameplay tréninku budete získávat zkušenosti, jak se dostávat z jednotlivých situací, jak si vytvářet střelecké pozice a jak využít všechny vaše dovednosti a nabytou herní inteligenci ve hře a o to jde .. kdo má skvělé dovednosti, které není schopen využít, jako by je neměl.

"Osobně jsme konzultovali s trenéry USA U18 rozvojový program mládeže LZ. Tomu se říká opravdová mezinárodní zkušenost."

Osobnost dítěte a mladého hráče se formuje už v útlém věku. Když mu v tréninkovém procesu vytvoříme podmínky, aby bylo aktivní, samostatné a zvídavé ve vyhledávání řešení situací, bude jeho herní inteligence v budoucnu nadprůměrná. Problém je v tom, že rodiče často neví jak na to, mladí hráči tak docházejí na speciální „bruslařské“ tréninky, které se zpočátku zdají jako výborná volba, protože se dovednosti zcela jistě zlepší, hráč působí na ledě doslova učebnicově, ale problém nastává tehdy, kdy se má v budoucnu propojit bruslení s ovládáním puku a dalšími aspekty hry včetně herní inteligence a pak nastávají problémy. Je třeba si uvědomit, že hokej je HRA a pokud hráči nenecháte prostor se rozvíjet HERNĚ a budete s ním docházet na tréninky plných statisíce instrukcí o úhlech v kolenou, kotnících a podobně, vyroste z něj pouze hokejový robot, který možná bude vypadat na tréninku jako podle učebnice, ale do hry nebude nikdy použitelný a nikdy tak nevybočí z řady průměrných hráčů.

 

" V programu LZ vytváříme maximální podmínky plné zábavy pro rozvoj sebevědomého, kreativního a rozdílového hráče"

 Naše touha byla vždy udávat směr a předávat hodnotu, která je o krok před ostatními. V dnešní době se v ledním hokeji všichni zaměřují na samotné dovednosti. Nás ale pořád napadala otázka zda úspěšní hokejisté jsou úspěšní díky dovednostem, nebo zda tkví jejich výjimečnost v jiné oblasti. Hodiny studií výjimečných lidí, hodiny strávené na schůzkách s osobnostmi, kteří dokázali posunout svůj potenciál až za hranice svých "předpokládaných" možností mezi manažery, podnikateli i sportovci z mnoha odvětví, nás utvrdily v přesvědčení, že samotné dovednosti jsou pouze předpokladem k úspěchu 

 

Jen trénink nestačí

prodejte hokejové myšlení a dovednosti ve hře

 Už tréninkovým programem dostáváme dovednosti a hokejovou inteligenci do hry, dobře ale víme, že kvalitní zápasy jsou to, proč se hokej hraje, a kde se můžete rozvíjet v praxi. Vytvořili jsme proto pro Vás 6ti letý program pod názvem BAUER GAMES, kde dostanou všichni maximální prostor pro svůj rozvoj.

 

" Během 6ti letého programu Vás dostaneme i do NHL a to doslova, stanete se na měsíc hvězdou nejlepší ligy světa"

Je jasné, že 6ti letý program směřuje do pyramidy, na jejímž vrcholu jsou „divizní reprezentace“, což je přirozené konkurenční prostředí. Cílem celého projektu je poskytnout právě hráčům na vrcholu pyramidy další cestu plnou konfrontace na mezinárodních turnajích, na které budou potkávat významné trenéry, skauty a získávat herní zkušenosti té nejvyšší kvality, a dále další servis ohledně jejich individuální přípravy a vše s ní spojené, to jim významně dopomůže na jejich budoucí cestě k profesionálnímu hokeji. Pro hráče, kteří se do pyramidy neprobojují pak program připraví spousty nezapomenutelných zážitků, že hokej může být opravdovou zábavou, ke které se budou celý život vracet.

Ohlasy hráčů, kteří prošli PROGRAMEM LZ

Další rozvojové projekty

Zábava, soutěže, důležité informace, statistiky

FB skupina Trénujeme navíc

Facebooková skupina do které pravidelně přidáváme videa přímo z našich tréninků, zajímavé články z hokejového prostředí a spousty dalších informací, které můžete ihned využít ve Vašem tréninku.

Blog LZ

Buďte pravidelně zásobováni články, ve kterých rozebíráme především rozvojový program pro mladé hokejisty. Blog Lz má již nyní 40.000+ přečtení. Vážíme si, že můžeme inspirovat lidi kolem nás a pomáhat jim na jejich cestě.

Online knihovna

V naší online knihovně naleznete ebooky a videoknihy. Zpracované nadstandardní statistiky, hokejová cvičení na rozvoj herní inteligence a další úžasné informace. Stačí jen zadat email a během vteřiny máte vše ve svém notebooku.